Дома Тагови ситни славски колачи

Таг: ситни славски колачи

ШАРЕНИ ТРИАГОЛНИЦИ: Најбараните славски колачи, брзо се прават, а многу се...

Она што ви е потребно за овие колачи е малку време и неколку состојки кои веројатно постојано може да ги најдете во кујната. Се...

ДОМАШНА БАЈАДЕРА ЗА 20 МИНУТИ: Најдобриот рецепт без миксер и рерна

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

ПОСНИ БЛАГИ КИФЛИЧКИ СО ЏЕМ: Со мерак се прават, но и...

Може да ги послужувате како слатки кифлички или како мини кроасанчиња. Првиот рецепт е многу едноставен за овие благи, посни печива со џем е...

НАЈУБАВИТЕ СЛАВСКИ КОЛАЧИ: Ги направив минатата година и сега ги планирам...

Нема да згрешите ако ги направите овие вкусни коцки. Смесата е многу едноставна, се прави за помалку од 5 минути. Тоа е базата на...

10 РЕЦЕПТИ ЗА ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: Вистински хит на славската трпеза

Сите ги сакаат славските ситни колачи, бидејќи сите тие имаат посебен вкус и овозможуваат сладење во само еден залак. Вистински хит на посните слави...

СИТНИ СЛАВСКИ КОЛАЧИ: готови се додека сварите кафе, брзи и лесни...

КОКОС КОЛАЧИЊА. Потребни состојки: 200 г шеќер, 250 г кокосово брашно, 1 лажичка прашок за печиво, 250 г маргарин, 120 мл млеко, 500 г...