Дома Тагови сируп за имунитет

Таг: сируп за имунитет

ЛИМОН И ЃУМБИР – СИРУП КОЈ ГИ ЧИСТИ БРОНХИИТЕ ОД КОРЕН:...

Рецепт на Кети од Велика Британија. Овој домашен антивиpycен сируп се приготвува со ѓумбир кој му дава антивоспалителни својства и помага да се прочистат...

ТРИ рецепти наречени „Имунитет“ за сува кашлица, настинка и грип, а...

Листот на лимонот, овошјето и кората од овошјето се јадливи. Од кората на лимонот се прават разни сирупи, и чаеви. Но, најважно е да...

Сируп од бобинки од бозел за имунитет, вирози и кашлица –...

Фото и рецепт: Ивана Мишиќ – сируп од бобинки од бозел за имунитет “Одлучив да го споделам рецептот кој го правам за моите деца, а...

Сируп за подобрување на крвната слика и зајакнување на имунитетот

Постојат многу причини кои можат да влијаат врз крвната слика, а некои од нив се нездравата исхрана со слаба консумација на овошје и зеленчук. Нема...