Дома Тагови швајцарска плетенка

Таг: швајцарска плетенка

Швајцарска плетенка мека и мирисна до соседното маало

Потребни состојки: 500 г брашно 50 г путер, растопен ама не врел 1,5 лажичка сол 1 лажица шеќер 1 коцка свеж квасец 350 мл млако млеко За премачкување: 1 жолчка 1 лажица течна...