Дома Тагови шеќерпаре

Таг: шеќерпаре

ТУРСКО ШЕЌЕРПАРЕ СО КАРАМЕЛИЗИРАН ШЕРБЕТ: Се топи во уста, многу сочно...

За љубителите на шербетни колачи овој рецепт е сон. Колачите се сочни, многу вкусни, со нота на карамел, се топат во уста и толку...

Шеќерпаре без јајца со сусам – едноставна постапка за сите љубители...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти - Шеќерпаре без јајца со сусам. Вкусни мали шербетни колачи во вид на ружички кои се...

Шеќерпаре со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – Шеќерпаре со едно јајце Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и...

Најубавото ШЕЌЕРПАРЕ што некогаш сте го пробале

Фото и рецепт: Родна Трпеска Потребни состојки: 2 јајца ½ чаша од 250 мл шеќер 125 г путер/маргарин ½ чаша гриз 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 2 чаши брашно Постапка: Шеќерот и...