Дома Тагови шеќерна болест

Таг: шеќерна болест

ЛЕК ЗА ШЕЌЕР ВО КРВТА: Според билкарот Мартин Најдовски од Велес

Дивата круша одамна е позната како корисна, исклучителна намирница. Нејзините плодови се конзервирале на најразлични начини, се преработувале во желе, џемови, сокови, ракија, вино...

Овој природен лек е спомнат во Библијата, а познато е дека...

Сите знаеме дека маслинките, како и маслиновото масло, дека се здрави, па поради тоа си го најдоа своето заслужено место во многу препарати за...

Оваа билка спречува дијабетес и идеална е за слабеење и добро...

Неколку луѓе имаат слушнато, а можеби и самите го одгледуваат моќниот зеленчук наречен „Ерусалимска артичока“. Ова растение слично на компир стана вистински кулинарски хит...

Совети за дијабетичари и оние кои не сакаат да се разболат:...

Предавање на д-р Иван Павловиќ Неумивакин, доктор по медицински науки и професор: Совети за дијабетичари и оние кои не сакаат да се разболат од...

Се користи 1 месец – 100% успешно го регулира нивото на...

На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во крвта: прави чудо за организмот. Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво...

Од 21 шеќерот ми се симна на 6,1 и раната на...

Светислав Булајиќ, машински инженер во пензија, до пролетоска беше силен и “здрав како дрен”, но сè започнало да оди наопаку, откако носејќи голем фрижидер,...

Намалете го шеќерот во крвта без лекови: Ќе го стабилизирате нивото...

Природата има безброј начини како да се избори со оваа болест, а една од нив може да се најде меѓу бобинките, односно, нивните гранчиња. Дијабетесот...

Запишан e во Библијата – напиток кој ќе ве прeпороди! Лекува...

Во Библијата се нарекува дрво на животот, а древните Египќани први го користеле во медицински цели. Оваа драгоценост во светот на флората помага при најшироката...

Симптоми кои не смеат да се игнорираат, откриваат дека имате опасно...

Дијабетичарите не се единствените кои имаат високо ниво на шеќер во крвта, иако повеќето од нас така си мислат. Секој човек може да пати...

Оваа неверојатна билка ја чисти крвта, ја чисти кожата, бубрезите и...

Димарка (Fumaria officinalis) е едногодишна зељеста билка со стебло високо до 40 см. Листовите се трократно расечени на линеарни делови. Цветовите се со неправилна...