Дома Тагови шампон

Таг: шампон

ОВОЈ ШАМПОН МИ ЈА СПАСИ КОСАТА ОД ОПАЃАЊЕ: Го врати сјајот...

Ова е рецепт за шампон кој спречува опаѓање на коса, поттикнува брз раст, го враќа сјајот на косата, волуменот и еластичноста. Проверен рецепт кој...

Супер маска за коса со желатин која се користи како шампон:...

За сува и масна коса без сјај, ќе ве воодушеви, јас го користам рецептов веќе долго време! Потребни состојки: 1 желатин, се приготвува според упатството 500 мл...

За да не ви паѓаат влакна од косата: во шампонот ставете...

Дали сте забележале дека косата ви опаѓа во текот на миењето? Некои велат дека просечно се губат околу 20 влакна, други околу 50, но сега...

Чудотворен шампон за густа и блескава коса која брзо расте

Ова е дефинитивно најдобриот шампон за коса. Еве го тајниот рецепт: Потребни состојки: 500 мл косили шампон 20 капки АД капки, бистри 20 капки рицинусово масло 50 мл пантенол...

МАГИЈА! Рецепт за здрава и БУЈНА коса – коса од соништата

Дами, ќе уживате во оваа статија! Зошто - затоа што овој едноставен трик, ќе направи вашата коса да расте како "луда" и сите ќе...

Ставете сол во шампонот за да решите еден од најголемите проблеми...

Солта најчесто се користи при приготвувањето на јадењата, но исто така може да послужи и во бројни рецепти од природната медицина. Меѓутоа, солта можете да...

ДОБРО ПОГЛЕДНЕТЕ: 3 состојки на етикетата откриваат дали ШАМПОНОТ е...

Некои шампони може да содржат состојки кои се опасни по здравјето.   Затоа е најпаметно е добро да ја прочитате етикетата на шампонот: СУЛФАТИ   Оваа состојка придонесува за...

СПАСЕТЕ си ја косата со овој шампон!

Сода бикарбоната има широк спектар на примена, а нејзината популарност расте од кога научниците дојдоа до нови сознанија во врска со нејзините лековити својства. ​ Но,...