Дома Тагови семки

Таг: семки

ЈАДИ И СЛАБЕЈ: Тенки диетални плочки со разни семиња – за...

Овие крекери се неверојатно крцкави и преполни со корисни нутриенти и диетални влакна. Можете да ги јадете онакви какви што се или да ги...

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ СЕМКИТЕ ОД ЛУБЕНИЦА: Еве што му прават на...

Иако многумина ги фрлаат семките од лубеница, тоа е погрешно, бидејќи токму тие се вистинска ризница од лековити состојки, одлични за нашето здравје. Богати...

ДИЕТА – 3 кг за само 3 дена – ПРОВЕРЕНО УСПЕВА!

Во текот на оваа диета се јаде само сирово овошје, зелечнчук, ‘ркулци, семки и јаткасти плодови, плус здрави масла и мед. Се пие само...

Недостиг на ЦИНК: чести настинки, алергии, опаѓање на коса, висок холестерол,...

Цинкот е минерал кој учествува во изградба на различни делови од телото, вклучувајќи ги коските, сврзното ткиво, мозокот, очите, косата, кожата, простатата, црниот дроб...

Семките од сончоглед ги шират крвните садови и го намалуваат притисокот

Овој природен лек помага многу брзо. За многу кратко време притисокот се враќа во нормала, а ефектот е прилично стабилен. Сончогледовите семки се збогатени со...

Леб „народен вез“ – после него уште долго се зборува

Шарите потсетуваат на килими, народни ракотворби, па затоа така се нарекува овој вкусен и здрав леб. Потребни состојки: 3 чаши бело брашно 1 чаша снегулки од пченични...

Паштета од семки од сончоглед и тиква – МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТ

Паштета од сончоглед и семки од тиква Пакувани семки од тиква и сончоглед, живи или потпечени може да се набават по маркетите. Потребни состојки: 3 лажици семки...

Испазнете ги цревата од токсини со само 1 лажица од овој...

Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци. Потребно е...

ХИТ и ЧУДО во светот! Ги лекува колената и ги обновува...

Старееме ние, старее и телото и сите негови делови. За жал, тоа е неизбежен, природен процес, кој не можеме да го запреме, но можеме...

Масло кое ги чисти мокрачните канали, го зајакнува срцето и го...

Маслото од семки од тиква е богато со цинк, витамините А, Е, Ц и К, а во свежа состојба содржи повеќе од 60 проценти...