Дома Тагови семки од тиква

Таг: семки од тиква

Оваа мешавина за мажи е најдоброто што сум го пробал, не...

„Само да ви кажам дека сум пpeпоpoден. Малку го променив оригиналниот рецепт според сопствените потреби. меленото семе го пијам со јогурт, а лажичка мед...

ТИКВА: Што се случува со телото кога ја јадете, особено кај...

Како тиквата влијае врз здравјето на телото? Еве зошто е корисно да јадат сите, а особено оние кои имаат висок крвен притисок и шеќер....

Тиквата е најдобриот зимски плод за целото семејство: Ова се десетте...

Семките од тиква се богати со протеини и масни киселини кои помагаат во регулирањето на нивото на холестеролот, штитат од артритис, ги подобруваат мозочните...

Само една шака семки од тиква спречува дури 9 опасни болести

Семките од тиква се сметаат за лековити повеќе од 3.000 години, во најразлични култури низ целиот свет. Овие чудесни семки нудат цела палета на здравствени...

Најефикасниот лек за болни зглобови и колена што го има запишано...

Со помош на чудотворниот рецепт од Баба Ванѓа ќе можете да приготвите лековита маст со која ќе ги мачкате болните зглобови. Потребни состојки: 100 г излупени семки...