Дома Тагови семифредо

Таг: семифредо

МИЛКА СЕМИФРЕДО – Кремаст, со вкус на сладолед

Оваа база за семифредо можете да ја „зачинете“ по свој вкус, со лешници, кекси или овошје, да го сервирате во чаши или повеќе садови....

СЕМИФРЕДО со плазма и бело чоколадо – освежителен колач кој мора...

Летото е вистинскиот момент да го испробате овој одличен леден десерт со бело чоколадо и плазма. Мислам дека нема да знаете што е, додека...