Дома Тагови сарми од тиквички

Таг: сарми од тиквички

САРМИЧКИ ОД ТИКВИЦИ: Ако не сте го пробале овој рецепт, не...

Тиквичките треба често да се јадат, особено напролет за да ни ја дадат потребната енергија и да не снабдат со големо количество витамини и...

Неодоливи сарми од тиквички во јајца и сирење: лесно и едноставно...

Потребни состојки: 4 тиквици 3 јајца 150 г фета сирење 100 мл млеко + 1-2 лажици павлака 1 лажица брашно сол и црн пипер Постапка: Измиените тиквички исечете ги по должина со...