Дома Тагови сараевска пита

Таг: сараевска пита

Брза пита со рендан компир – ќе стане вашиот омилен специјалитет

Оваа пита е многу популарна во некои краишта и често се наоѓа на трпезите. Има повеќе варијанти за нејзино приготвување, а ние ќе ви...