Дома Тагови сапун

Таг: сапун

Д-Р МАРИО: Еве што им прави лукот на гихтот и бубрежните...

„Денес сакам да се осврнам на влијанието што го има лукот кај сите оние луѓе со покачена урична киселина, која како последица предизвикува гихт...

Мешавина од сапун и масло ги штити цвеќињата – овие 6...

Се претпоставува дека класичниот тврд сапун го користеле и древните цивилизации, а ова средство не само што е најдобро за хигиена на рацете, туку...

Мајка му ги излечила егземите на синот со сапун од сопственото...

Мајка од Шкотска стана медиумска ѕвезда откако дошла до генијална идеја за третирање на егземата на кожата кај своето дете. Јоу Еванс пробала се’...

Еве зошто треба да чувате сапун во секоја соба од вашата...

Иако единственото место каде што можете да ги видите, а тоа е бањата, сепак, сапуните имаат бројни примени кои воопшто не се однесуваат на...

Ова се знаците за хормонален дисбаланс – препознајте ги и вратете...

Хормоните се хемиски супстанции кои се создаваат во ендокриниот систем. Секој од хормоните е специфичен и регулира точно определена функција во човековиот организам. При зголемена...

(ВИДЕО) Ставете сапун под перница – ќе се изненадите од резултатот!

Се’ за мирен сон: за да го отстраните непријатниот проблем доволно е само да ставите сапун под перницата (видео) Во текот на ноќта, може да...

Ќе се изненадите колку добро чистат сапунот и минералната вода

Со помош на ова средство можете да ги отстраните дамките од мебел-штоф, автомобилски седишта, а исто така, можете да ги освежите и вашите теписи. Потребни...

На сите ни се случило ова: На гости си, одиш во...

Да бидеме искрени, секому може да му се случи – на гости сте кај пријатели, но ви е непријатно да излезете од тоалетот, бидејќи...