Дома Тагови салата со туна

Таг: салата со туна

НАЈДОБРАТА ТУНА САЛАТА ВО СВЕТОТ: Може да се послужи и како...

Ова е една многу вкусна салата, а покрај сè внатре, ништо друго и не ви треба. Може да се приготвува во секој период од...

КОЛКУ ПОВЕЌЕ ГО ЈАДЕТЕ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ КИЛОГРАМИТЕ БЕГААТ ОД ВАС: Вкусен...

Здраво на сите, денес ќе ви презентирам еден испробан рецепт за оброк кој го пpименив на себеси. Се состои од разновиден зеленчук, туна од...

За здраво срце, витален мозок и одлична меморија – јадете туна...

Рибата е една од најважните намирници кога станува збор за здрава исхрана. Таа е извор на голем број протеини, здрави масти, многу витамини и...

Пет декоративни салати кои можат да заменат и оброк – која...

Рецепт еден - За љубителите на салата со мајонез: Свечена салата. Се приготвува во повеќе варијанти. Може да ставите и повеќе желатин, а односот...

Најубавата посна салата – Мексиканска салата со туна готова за 5...

Рецепт и видео презентација на “CooKing” – Посна Мексиканска салата. Тоа е најубавата посна оброк-салата која многумина ја обожаваат. Одлична е за слави, родендени, Нова...

САЛАТА СО ТУНА – Идеален оброк за вечера или предјадење!

Ова е одличен лесен оброк кој можете да го јадете за појадок, вечера или како предјадење. Идеална комбинација од тестенини, туна во парче, дресинг...

ПОСНА САЛАТА: Совршена комбинација од туна и компир

Сите ваши сетила ќе бидат задоволени. Оваа салата можете да ја јадете и кога не постите. Многу вкусна комбинација од сусам, туна, мајонез и лук....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"