Дома Тагови салата со праз

Таг: салата со праз

Салатата од тета Мира, сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...

Освежителна салата од праз, не само што е здрава, туку и...

Оваа салата е вистинско освежување, па дури и за оние кои не се љубители на празот. Пробајте, нема да ве разочара! Потребни состојки: 2 страка праз 2...