Дома Тагови салата со печени пиперки

Таг: салата со печени пиперки

Оваа салата можете да ја најдете само во некои етно ресторани...

Салатата број 1 во етно рестораните – печени пиперки со лук и сирење, кремаста и неодолива. Ако сте љубители на кремастите оброк-салати, ова е...

Салата со печени пиперки, сирење, варени јајца….превкусно!

Малку необична салата, но многу е вкусна, топло ја препорачувам. Потребни состојки: 8-10 печени пиперки (излупени, исечени на ленти или на покрупни парчиња 150 г шунка или...