Дома Тагови салата од цвекло

Таг: салата од цвекло

ЦВЕКЛО САЛАТА: Најздрава, а најлесна за подготовка, многу вкусна и здрава

Салатата од цвекло е најздрава, а најлесна за подготовка. Обично се послужува како рендана и зачинета со малку сол, оцет и масло, но овојпат...

Има ретки лековити својства: Оваа билка го подобрува видот, ја мие...

Како што старееме, различните телесни функции забавуваат што доведува до проблеми како што се затнување на дебелото црево и слабеење на видот. Понекогаш мастите...