Дома Тагови салата од модар патлиџан

Таг: салата од модар патлиџан

Вака приготвениот модар патлиџан можам да го јадам секој ден: се...

Толку е вкусна оваа салата од модар патлиџан што можам да ја јадам секој ден, а воопшто не ми е ни тешко да ја...

МОДАР ПАТЛИЏАН ЗА ЗИМНИЦА СО НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН СОС: Ќе ви стане...

Ќе ви стане омилена зимска салата! Модриот патлиџан освен што е многу вкусен, приготвен на овој начин е и многу здрав. Заедно со доматите, лукчето...

Запишете си го рецептот од руските домаќинки: салата од модар патлиџан,...

Сите што ја пробаа салатава рекоа дека е подобра дури и од туршија. Закиселениот модар патлиџан ќе стане вашиот омилен прилог од целата зимница...

На македонски начин: Салата од модар патлиџан со лукче – прсти...

За сите што го обожаваат модриот патлиџан во било кој облик, оваа салата им е фаворитната. Наесен може да се се закисели и да...

Модар патлиџан во тегла со домати, лути пиперки и лук –...

Ќе ви стане омилена зимска салата! Модриот патлиџан освен што е многу вкусен, приготвен на овој начин е и многу здрав. Заедно со доматите, лукчето...

Салата од печен модар патлиџан – здраво и брзо, на македонски...

Патлиџан салатата е една исклучително гурманска закуска за сите љубители на неведените состојки од комбинацијата. Салатата исто така, многу е здрава, има одличен вкус...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"