Дома Тагови Ружички од тесто

Таг: Ружички од тесто

Долго го барав овој рецепт: за овие ружички мора да...

Малкумина го знаат овој рецепт, а кога еднаш ќе го испробате, верувајте дека исто како мене ќе го правите речиси секој ден. Од тесто...

Ружички попарени со млеко, мирисаат многу убаво, се топат во уста!

Потребни состојки: 300 г брашно 3 жолчки малку сол малку рендана кора околу 100 мл млеко 20 г квасец За фил: 100 г путер 100 г шеќер 1 ванилин шеќер За прелив: 100 мл млеко 1 лажица...