Дома Тагови ружа од баклава

Таг: ружа од баклава

Ружички од баклава – старинска пита која ќе ве освои со...

Потребни состојки: 10 листови тенка кора за баклава 150 г путер 70 мл масло 200 г мелени ореви 100 г сечкани ореви 150 г мелени бисквити +- За шербет: 500 г шеќер 500...