Дома Тагови руса трева

Таг: руса трева

Лек со росопас и сурутка против тумори и регенерација на дигестивните...

Овој рецепт го спречува ширењето на метастазите - Овој рецепт особено се препорачува за жителите кои живеат близу фабрики и во загадени градови како што...

Руса трева: одличен чистач на црн дроб, канцер на матка, егзема,...

Росопас  или Руса трева како лек се користи во народната медицина веќе илјадници години. Најмногу е позната како природно средство за лекување на брадавици....