Дома Тагови рум штангли

Таг: рум штангли

Посни рум касато – подобри од купечките, совршени за посни слави!

Фото и рецепт: Наталија На сите можеби ви се познати рум касато штанглите, но оваа верзија има една тајна состојка. Имено, за меката конзистенција е...

РУМ ШТАНГЛИ – Касато колач кој е предобар (компир, бисквити, рум...

Потребни состојки: 300 г компир 300 г мелени бисквити 200 г чоколадо 140 г путер/маргарин 200 г шеќер во прав 1 лажица какао 2 лажици рум 1 лажица масло Постапка: Сварете 300 г компир,...