Дома Тагови ручек со стар леб

Таг: ручек со стар леб

Плескавици од стар леб – превкусни, а никој не забележа од...

Плескавиците од стар леб имаат одличен вкус! Потребни состојки: 10 парчиња леб (360 г) 320 мл ладно млеко 400 г кравјо сирење сол по потреба 3 лажички црн ким 5 јајца...

Ручек за чиста десетка…Одлична идеја како да се искористи стариот леб

Потребни состојки: Околу 600 г стар леб (целиот леб) 400 мл јогурт 400 мл течна павлака 4 јајца 150 г суво месо или шунка 150 кашкавал Сол по вкус И уште по...