Дома Тагови ролнички од модар патлиџан

Таг: ролнички од модар патлиџан

РОЛНИЧКИ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН И МЕЛЕНО МЕСО: Неповторлив вкус, ова јадење...

Модриот патлиџан им дава посебен вкус на јадењата, особено на оние со месо. Обично се приготвува како закуска, печен на тркалца во комбинација со...