Дома Тагови Ролат со тиквички

Таг: Ролат со тиквички

Ролат со тиквички, мек, сочен и вкусен, се прави додека сварите...

Овој ролат брзо се приготвува, постапката е едноставна, а со вкусот ќе во воодушеви. Сите состојки изматете ги со кујнска маталка, не ви е...

Ролат со тиквички без брашно: највкусното ладно предјадење

Исклучително вкусен ролат кој многу лесно ќе го направите, без брашно, па погоден е за сите оние кои се на посебна безглутенска исхрана. Филот...

Солен ролат со тиквички, едноставен, сочен и вкусен, едноставна и брза...

Овој ролат брзо се приготвува, постапката е едноставна, а со вкусот ќе во воодушеви. Потребни состојки: 4 јајца, 4 лажици јогурт, 2 лажици брашно, 3 лажици пченкарно брашно, 1 лажичка...

КЕТО ролат со тиквички од кој не се дебелеете

Многу вкусен ролат за оние кои се придржуваат на Кето диетата, но и за сите останати. Потребни состојки: 4 тиквички, 1 прстофат сол, 5 јајца, 100 г рендан кашкавал, 1...

Необичен ролат од тиквички, за 30 минути готов

Многу лесно и брзо се приготвува, а ролатит е многу вкусен и декоративен, па може да се приготви како предјадење, главно јадење или за...