Дома Тагови ролат со тенки кори

Таг: ролат со тенки кори

Најубавиот ролат на светот…Едноставно се прави, а превкусен е

Корите за ролатот можете да ги премачкувате со некој џем, крем или чоколадо. Превкуснен е. Потребни состојки: 250 г маргарин 250 г кристал шеќер 250 г брашно остро 5...