Дома Тагови рецепт за торта

Таг: рецепт за торта

Лино Лада за сечиј вкус – Најубавата роденденска торта

Фотографија и рецепт на Снежана Вуколиќ-Гршиќ – Торта ЛИНО ЛАДА. Јас ја правев по следниов редослед: кора – темен фил – кора - бел фил...

Стариот добар чоколаден колач кој сите го сакаат, некои го нарекуваат...

Рецепт и видео прилог на Гурман Тв – Домашен чоколаден колач. Домашен чоколаден колач со неколку креми и глазура. Неверојатно вкусно! Во видео рецептот не...