Дома Тагови рецепт за торта со банани

Таг: рецепт за торта со банани

Банана сплит торта која не се пече – сон за сите...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско пролетно освежување кое се топи во уста! Ако почна многу да ви се...

Непечена торта со биксвити и банани – само реди и мачкај

Ова е една од повкусните торти кои сум ги пробала во последно време. Воопшто не е тешка, напротив, освежителна е. Потребни состојки: 350 г мелени бисквити, 200...