Дома Тагови рецепт за рожата

Таг: рецепт за рожата

РОЖАТА – вкусен пудинг со прелив од карамел, многу вкусен десерт...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Рожата. Рожата е традиционален пудинг со прелив од карамел. Кремаст и многу вкусен десерт кој се приготвува...