Дома Тагови рецепт за мачкини очи

Таг: рецепт за мачкини очи

МАЧКИНИ ОЧИ – унапредена верзија: Во ролатот го ставам овој крем...

На сите ни е познат ролатот МАЧКИНИ ОЧИ, кој се подготвува од неколку банани, а потоа во бисквитот кој се прави се витка ролат....

Неодолив чоколаден ролат со банани – комбинација која мора да ја...

Ролатот уште се нарекува и “Мачкини очи”, бидејќи бананите се поставуваат како очи, а и самата форма на ролатот кога ќе се пресече, потсетува...