Дома Тагови рецепт за брзи медењаци

Таг: рецепт за брзи медењаци

МЕКИ КОЛАЧИ ЗА 10 МИНУТИ: Се топат во уста

Рецептот за овие вкусни меки колачи со вкус на мед ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е...

БОСАНСКИ ЛОКУМ: се прават едноставно и брзо, без јајца и млеко,...

Ова е традиционален рецепт за колачи кои се нарекуваат „Босански локум”. Тестото е слично како она за ванилици, па доколку сте ги правеле, веќе...

Медени колачи (меденки) по рецептот на баба ми, стар сигурно 100...

Фотографија и рецепт на Даринка Николиќ. Во продолжение прочитајте го рецептот на Даринка Николиќ, а под него имате и втор рецепт од архивите на НМД.мк....

Меки медени колачи: Подобри од купечките, секој залак се топи во...

Фото и рецепт: Ирена Потребни состојки: 4 јајца 250 г шеќер 6 лажици мед 600 г брашно (јас употребив околу 800 г) 2 лажички сода бикарбона 1 лажичка цимет За глазура: 1 белка 150...