Дома Тагови рен како природен антибиотик

Таг: рен како природен антибиотик

Природен лек за кашлица, стомачни тегоби, инфекции, ревма и акни

Ако го сакате ренот сигурно ви е познато чувството кога ќе семете залак свежо изрендан корен рен - врела топлина од која ви избиваат...

Нема посилен природен антибиотик од него: Го подобрува памтењето, ги топи...

Како силен природен лек, единствено маслото од диво оригано може да му биде конкуренција. Меѓутоа, овој природен антибиотик чија главна состојка е ренот, има...

Направете го овој ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК – ги уништува сите инфекции во...

Оваа чудотворна мешавина која потекнува од старо време, а сепак е актуелна, содржи антибактериски, антивирални и антигабични својства. Состојките кои се потребни за приготвување на...

Ренот е меѓу првите топ 5 природни антибиотици за оваа зима:...

Нутриционистите го препорачуваат особено на зима. Тие велат дека ренот е навистина благотворен антибиотик, освен тоа ја подобрува циркулацијата, учествува во детоксикација на телото...