Дома Тагови путер крем

Таг: путер крем

Едноставна чоколадна торта која е мека и се топи во уста,...

Многу едноставна подготовка а таков раскошен резултат. Оваа торта можете да ја подготв увате за родендени и други празнични прославување, но бидејќи е едноствна...

ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ ЗА КРЕМ ОД 3 СОСТОЈКИ: Со него ги полнам...

Овој навистина многу вкусен крем се приготвува од млеко и путер, а шеќер се додава по вкус. Рецептот ни доаѓа од Русинката Олга Маљута...

Најдобриот путер крем за украсување торти и колачи се прави за...

Сите ги сакаат тортите и колачите кои се богати со крем, ама не каков било крем, туку домашен крем. Најубавите вкусни кремови орано се...

Путер крем: најдобриот за украсување торти и колачи, а се приготвува...

I РЕЦЕПТ - Овој путер крем може да се комбинира со малини, чоколадо и мелени бисквити – едноставно е непогрешив. А кога тортата не...