Дома Тагови пуслица

Таг: пуслица

СЛОЕВИТА ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ОРЕВИ И УРМИ: Крцкава и мека истовремено,...

Тортата со слој од целувка, т.е. потпечен снег од белки во комбинација со ореви и урми е една од оние десерти кои мора да...

Целуфки со смокви сушени на сонце – мора да ги пробате!

Уште малку па ќе ги снема и летото и смоквите.. Крајно време е да си исушиме барем малку смокви за да имаме од овие...

Торта АНГЕЛСКИ СОЛЗИ : печете 12 минути за да се појават...

Потребни состојки: Се користи шолја од 250 мл 1 шолја полна до врв брашно 1 јајце 1 лажичка прашок за печиво 80 г путер/маргарин 3 лажици шеќер за фил: 500 г свежо...