Дома Тагови пржење

Таг: пржење

СОВЕТ ОД ИСКУСНА ДОМАЌИНКА: Ставете една намирница во тавата и маслото...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

Ставете една намирница во тавата и маслото нема да ви прска...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"