Дома Тагови пржена риба

Таг: пржена риба

Како да испржите риба со вкусна крцкава кора, а да не...

Сте пронашле некој одличен рецепт за подготовка на риба, од некој пријател сте слушнале за добра маринада и сте подготвиле ручек на кој може...

Пржен ослич со зачини – највкусен што може да биде

Фото и рецепт: Верица Николиќ Потребни состојки: 1,5 кг риба (ослич) 1 лажичка лук во прав 1 лажичка рузмарин 1 лажичка слатка црвена пиперка во прав ½ лажичка лута црвена...