Дома Тагови просо

Таг: просо

НАЈЗДРАВАТА КАША: Се вари за 5 минути, а најдобра е за...

Просото е житарица богата со минерали, пред сè со фосфор и магнезиум, но и комплекс од витаминот Б. Во нашите предели е донесено од...

ПРОСОТО Е ЧУДО-ЛЕК ЗА ОСТЕОПОРОЗА: Коските ги прави силни како челик

Секоја намирница со себе носи нешто добро но и нешто лoшо. Исто така, она што некому може да помогне, на друг ќе му одмогне....

СТАР ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БУБРЕЗИ: Ги топи камчињата и го исфрла...

За да гои приготвите овој природен напиток, ќе ви бидат потребни само две состојки. Како се приготвува, прочитајте во продолжение на текстот. Истражувањата покажуваат дека...

Просото е безглутенска житарица – чистач на бубрезите (рецепт)

Како снегулки лесните ситни знрнца се како лек во чинијата. Ако сакате дејството на просото да го засилите, тогаш пропржете го неколку минути -...

Просото е одлично за исфрлање песок од бубрези, но не и...

Секоја намирница со себе носи нешто добро но и нешто лошо. Исто така, она што некому може да помогне, на друг ќе му одмогне....

Личното искуство на Лилјана, како со помош на просо се изборила...

Лилјана Милојковиќ од Ниш ги зајакнала своите коски со секојдневно консумирање на 50 грама просо сварено во млеко. Пред десеттина години Лилјана Милојковиќ, економист од...

Регулирајте го празнењето на цревата, заштитете го срцето, намалете холестерол и...

Воведете ја оваа житарица во својата секојдневна исхрана и подобрете го вашето здравје. Просото е житарица која е богата со многу хранливи материи, витамини...

Просото ја штити куќата однадвор, а телото одвнатре – лековити рецепти

-Лековитите својства на просото и неговите негативни страни- Секоја намирница со себе носи нешто добро но и нешто лошо. Исто така, она што некому може...

За 10 дена исфрлете го сиот песок и камчиња од бубрезите...

Просото е достапно, едноставно и навистина чудесно средство за лекување на бубрези. Многумина тврдат дека просото им помогнало да заборават на проблемите со бубрезите....

За 10 дена исчистете ги бубрезите од песок, слуз и ситни...

Потребни состојки: 200 г просо и вода. Постапка: Исперете го просото со топла вода низ цедалка. Ставете го просото во тегла од 3 литри и прелијте 2/3...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"