Дома Тагови прокељ

Таг: прокељ

Никогаш полесно, а толку вкусно: ручек готов за 15 минути

Брзо, вкусно, едноставно! Потребни состојки: 2 лажици путер 240 г сланина 450 г прокељ сол, црн пипер, толчен црвен пипер ¼ шолја павлака за готвење ½ шолја рендан кашкавал ½ шолја лебни...