Дома Тагови проја со спанаќ и сирење

Таг: проја со спанаќ и сирење

Проја без јајца, со сирење и спанаќ, многу брзо, здраво и...

Фото и рецепт: Марика Стаменковиќ Се мери со шолја од 200 мл Потребни состојки: 1 шолја пченично брашно 1 шолја пченкарно брашно 1 прашок за печиво 1 шолја млеко 1 шолја...