Дома Тагови прочистување на црн дроб

Таг: прочистување на црн дроб

MАГИЧЕН РЕЦЕПТ: Ова овошје го лекува и чисти црниот дроб

Овошјето содржи антиокcиданти кои можат да го намалат pизикот од xpонични заболувања. Плодовите од различно овошје се разликува според количината на одредени витамини, но...

Само една лажица секое утро на празен стомак – ИЗРАДУВАЈТЕ ГО...

Овој природен лек одамна е познат и идеален е за почеток на денот. Ако секое утро се земе по една лажица мешавина од лимонов...

Црниот дроб ви е преполн со токсини, а вие се дебелеете:...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, тој не е во можност нормално да ги извршува своите функции. Луѓето не земаат предвид дека...

Неверојатна комбинација од 2 состојки кои го чистат црниот дроб и...

После еден месец употреба ќе почувствувате големи промени! Ќе заборавите на дигестивните проблеми, ќе се чувствувате здрави, со многу енергија. Црниот дроб во нашето тело...

Напиток за подмладување: за еден месец црниот дроб ќе ви биде...

Црниот дроб кој е еден од најважните органи во нашето тело, честопати го запоставуваме. Тој ја филтрира кр-вта и ја прочистува од сите токсини....

Ја обновува жолчката, го чува здравјето на црниот дроб: Овој народен...

Црниот дроб е многу важен орган, бидејќи тој влијае врз здравјето на сите останати органи и генерално врз целиот организам. Црниот дроб ја филтрира крвта,...

Спасете си го навреме црниот дроб – тој е главната лабораторија...

Брзиот начин на живеење условува континуирано консумирање на брза и нездрава храна. Овие намирници го полнат нашето тело со токсини и му наштетуваат на...

Оваа евтина намирница може да го спаси целото тело: Ги обновува...

Овој лек може да делува како лаксатив, а со тоа да ви помогне да се спасите од опстипација и да ја регулирате цревната флора. Постои...

Ако сакате да ослабете, исчистете го црниот дроб: на овој начин...

Црниот дроб исто како и срцето е еден од најоптеретените органи кој обавува повеќе од 500 функции во нашиот организам. Ја прочистува крвта од токсини,...

Корен од глуварче во мед – лек за црн дроб: Го...

Коренот од глуварче помага да се исфрлат дури и “скриените” токсини во организмот. Се мисли на сите метаболни продукти кои не успеале пуферите да...