Дома Тагови природно ѓубриво од кора од банана

Таг: природно ѓубриво од кора од банана

Помешајте 2 состојки од кујната и ќе направите ЧУДО-ТЕЧНО ЃУБРИВО ...

Ви претставуваме едноставен рецепт за органско прихранување на собно цвеќе, но можете да го применувате и на сардели, петунии и друго цвеќе и зеленчук...

Цвеќињата ми беа пред овенување, а кората од банана направи нешто...

Ако ја фрлите кората од банана во ѓубре, веројатно ќе згрешите. Имено, нутриционистката Сузи Барел истакнува дека лушпата од ова овошје е полна со...

ОБЛОГА ЗА КОЛЕНО, ЛЕК ЗА НОЗЕ И ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

Кога јадете банана, изедете го плодот кој е вкусен и многу здрав, но сочувајте ја кората, која исто така, може да се искористи како...

Кората од банана е полековита од самиот плод, следниот пат не...

Кората од банана има бројни лековити својства. Изобилува со витамини, минерали и антиоксиданси. Но, најчесто секогаш после јадењето банана, кората се фрла. Искуствата на...

ДОМАШНО ЃУБРИВО ОД КОРА ОД БАНАНА: За убави и здрави билки

Нашите растенија честопати после зимата изгледаат малку безживотно и болежливо. Ниските температури или претоплите простории во кои ги чуваме, често го нарушуваат имунитетот на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"