Дома Тагови природни лекови за розацеа и црвенило

Таг: природни лекови за розацеа и црвенило

Рецепти на монахот Гаврил за лекување на речиси секоја болест со...

Монахот Гаврил растел во време кога лекарите биле реткост, а медицината сè уште била неразвиена. Тој научил рецепти за природни лекови од неговата мајка...

Златна маска од неколку состојки, ги намалува симптомите на розацеа и...

Розацеата е хронично заболување на кожата што се јавува на лицето. Причината за розацеа сè уште е непозната и во моментов нема конкретен лек...