Дома Тагови природен сируп против кашлица

Таг: природен сируп против кашлица

ПРОЧИСТУВАЧКИ МЕВЛЕМ ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Испив една тегличка и се спасив,...

После прележана белодробна болест обично се случува кашлицата да остане присутна иако болеста одамна е излекувана. Симптомите на болеста не се присутни, но продолжената...

Природен сируп за ублажување на тешка кашлица и прочистување на белите...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот,...

ПРИРОДЕН ЛЕК ОД БАНАНИ: За упорна кашлица, болки во грло и...

Здраво на сите, сакам да ви покажам како сами можете да си приготвите еден одличен лековит сируп од природни состојки. Мене и на моето...

Една главица кромид и две чешниња лук – никогаш не заборавајте...

Некои го нарекуваат и „домашно чудо“ - природен лек кога станува збор за кашлица, настинка, воспалени бронхии, но и за зајакнување на имунитетот. Овој...

Природен сируп за кашлица (рецепт) и јакнење на имунитетот

Оман билката има својства да го смирува желудникот, да ги чисти бронхиите, да помага во одбраната против вирусите и паразитите. Inula Helenium е латинското име...

Природен сируп за ублажување на тешка кашлица и прочистување на белите...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот, кивање,...