Дома Тагови природен лек за висок притисок

Таг: природен лек за висок притисок

За овие намирници никогаш не би рекле дека го покачуваат притисокот,...

Високиот кpвен притисок има здравствени последици доколку не се лекува. Избегнувањето на храна богата со сол е императив доколку сте загрижени за вашиот кpвен...

СОВЕТИ ОД ДОКТОРИ ЗА ВИСОК ПРИТИСОК: и да е наследен, може...

„Долго не дава никакви симптоми, па затоа високиот kpвен притисок го нарекуваат тивок y биeц. Не бира, ги погoдyва и мажите и жените на...

СИЛНИ, ДЕБЕЛИ ИЛИ СЛАБИ НОЗЕ: Еве кој вид на тело природно...

Ако имате силни и крупни нозе, дали вашето тело е изложено на поголем ризик за здравјето или, напротив, помал? Високиот кр-вен притисок зависи од...

Ефикасен чај од 2 состојки за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД имаат хипертензија. Високиот крвен притисок го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на срцето...

Чичко Илија ми покажа што треба да направам за да го...

Татко ми се бореше со хипертензија со години, а потоа започна да ги прави овие вежби: Притисокот му се нормализираше за 3 месеци! (под...