Дома Тагови природен лек за несоница

Таг: природен лек за несоница

Ако поради желудникот не спиете добро, време е за овој лек:...

Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

Д-Р МАРИО ПИЕ ПО 1 ЧАША СЕКОЕ ПОПЛАДНЕ: за длабок сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ, кој многумина го почитуваат заради неговите искрени совети и народни рецепти за лекување на многу болести на својот јутјуб канал сподели...

Не ги фрлајте оревовите лушпи – од нив се прави моќен...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

МЕД, ЛУК, ОЦЕТ И ОРЕВИ – ЛЕК ЗА АНЕМИЈА…Списокот на болести...

Оваа чyдотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Еден гумен ластик и ќе заспиете за 10 минути како бебе,...

Несоница е нap yшување на спиењето. Најчесто се манифестира со долговремена неможност лицето да потоне во длабок сон, но исто така, под несоница се...

Наспијте се како бебе со вечера која изобилува со мелатонин

Мелатонинот е хормон кој се лачи во епифизната жлезда во текот на ноќта. Светлината е „сигнал“ што управува со овој хормон. Кога стимулот на...

Бев станата како вистински вампир, сон не ме фаќаше додека не...

Веќе долг период имам проблем со спиењето. Бев станата како вампир, сон не ме фаќаше до ниедно време. Сега пијам чај од комбинација на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"