Дома Тагови природен лек против ешерихија коли

Таг: природен лек против ешерихија коли

ОВОЈ ЧАЈ ГАРАНТИРАНО ПОМАГА КАЈ ВОСПЛАЛЕНА БЕШИКА: Народен билкар даде точен...

Воспалението на мочниот меур и уринарниот тракт е многу непријатен проблем предизвикан најчесто од бактериска инфекција. Кога урината предолго се задржува во каналите, може...

ИСКУСТВО ОД АНА: Со овој лек ја излечив Ешерихија коли од...

За овој неверојатен природен лек наводно се знае уште од многу одамна во некои делови на Хрватска и Босна и Херцеговина. Според коментарите на...

Одличен лек против бактерии, посебно помага при Е. Коли, вреди да...

Бактеријата Е. Коли е природно населена во човековиот организам и всушност претставува важен составен дел од здравиот човечки цревен тракт. Оваа бактерија помага да...

ЦЕЛЕР И ЛИМОН: Природен лек за дијабетес, триглицериди, холестерол и Ешерихија...

Дијабетесот е метаболично нару-шување што се карактеризира со висока кр-вна гликоза и отпорност на инсулин или релативна дефициенција на инсулин. Дијабетесот е најчесто метаболно...

Природен лек против уринарна инфекција со една од најдосадните: бактеријата Ешерихија...

Потребни состојки: 200 г исечкан лук, 200 г млади врвови, иглички од свеж рузмарин и 1 литар домашно вино (чисто, без винобран) препорачливо е да биде бело,...

Природен лек толку успешен што и лекарите го препорачуваат: лекува уринарна...

Ешерихија коли е бактерија со која повеќето жени се среќаваат во текот на животот, а бидејќи оваа бактерија е упорна и досадна, потребно е...