Дома Тагови превртен колач со јаболка

Таг: превртен колач со јаболка

Превртен колач со јаболка, сочен, миризлив, се топи во уста

Многу вкусен колач, сите ќе ви бараат рецепт. Потребни состојки: 1,5 кг јаболка 100 г суво грозје 19 лажици шеќер 2 лажички цимет 50 г путер 5 јајца 100 мл млеко 100 мл...