Дома Тагови прелив

Таг: прелив

Една од најдобрите пити со готови кори, а иста како да...

Секогаш кога немам многу време, ја подготвувам оваа пита за ручек. Заситна е и многу е вкусна. Кога и да им ја послужам на...

Едноставна пита со совршен вкус…Штом го добив рецептот веднаш се најде...

Ручек - прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г кори за пита 1 средна главица кромид 500 г мелено месо по избор 3 средни компири Зачини по вкус, сол, вегета,...

Пита со готови кори – повкусна не сте јаделе: тајната е...

Фото и рецепт: Елена Ангелевска Потребни состојки: 500 г кори 500 мл млака вода 1/2 коцка свеж квасец 2 шолји брашно 1/2 шолја масло 1/2 лажичка сол За фил: 500 г урда 3 јајца 1...

Евтино брзо и лесно: меки питички со сирење

Одлични за родендени и слави кога ни се потребни многу разновидни печива. Се приготвуваат брзо а имаат фантастичен вкус. Меки, сочни, мини питички. Потребни состојки: 500...

Едвај чекам пак да ја направам: питава ја изедовме додека трепнеш...

Потребни состојки: 1 пакување готови кори 5-6 тиквички 500 г кравјо сирење 5 јајца 5 лажици кисела павлака 1 лажица гриз 1 лажичка прашок за печиво Вегета, сол, церн пипер Постапка:  Тиквичките излупете ги...

Печен КАРФИОЛ прелиен со сос од павлака – се топи во...

Целосно нов начин за приготвување на овој зеленчук. Пробајте, ќе бидете восхитени! Потребни состојки: 1 карфиол (околу 500 г), 250 мл грчки јогурт или кисела павлака, 1 лимон, 1...

Ова е ручекот за кој сите зборуваат – го пробав и...

Потребни состојки: 500 г пилешко месо (или месо по избор) 1 главица кромид 1 јајце 3 чешниња лук 200 мл павлака за готвење 150 г тврдо сирење или кашкавал Сол, црн...

Запечен КАРФИОЛ во рерна – се топи во уста!

Потребни состојки: 1 карфиол со средна величина или 2 помали Презла Зачинска сол или вегета, сол по избор Црвен пипер, црн пипер по вкус 1-2 јајца (во зависност од...