Печен КАРФИОЛ прелиен со сос од павлака – се топи во уста!

Целосно нов начин за приготвување на овој зеленчук. Пробајте, ќе бидете восхитени!

Потребни состојки:

1 карфиол (околу 500 г)
250 мл грчки јогурт или кисела павлака
1 лимон
1 лажица маслиново масло
1 лажица алева пиперка во прав
1 лажичка лук во прав
1 лажичка кари
Сол, црн пипер

Постапка:

Карфиолот измијте го и исчистете го од коренот. Кога купувате карфиол, бирајте свежо набран, бел, цврст, без темни дамки.

Одвојте ги листовите а целата главица карфиол ставете ја во намастена тепсија.

Бо еден сад изматете ги заедно маслиновото масло, јогуртот и сокот од лимон.

Додадете алева пиперка, лук во прав, кари, сол и црн пипер по желба.

Карфиолот прелијте го со смесата од јогурт и печете го загреана рерна на 200 степени, 30 минути.

Loading...