Дома Тагови посно јадење

Таг: посно јадење

ПОСНА ПРОЈА КАКВА НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ДОСЕГА: Празот не се пржи,...

Поздрав пријатели, пред вас е еден рецепт кој ќе посакате да го направите и кога ќе заврши постот. За разлика од вообичаените рецепти каде...

Посен ручек со суви пиперки, полнети со фил од семки, два...

Во периодот помеѓу декември и јануари, највкусно е кога од кујната ќе се почувствува мирисот на пржени пиперки, па уште кога ќе се наполнат...

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ (без соја): Многу се вкусни и здрави, а евтини

Го испробав рецептот на Верица Николиќ и без воодушевена, не само јас туку и сите членови на семејството, дури и оние кои не постат....

КОМПЛЕТЕН ПОСЕН РУЧЕК -КОМПИР И ЧОРБИЧКА: Го јадеме без леб, мав...

Овојпат во кујната на драгата баба се приклучи и дедото кој беше главен готвач. Подготви толку вкусно јадење што вреди сите да си го...

ПОСНА ПРОЈА СО ПРАЗ: Порано не можеше да се замисли посната...

За време на постот секој рецепт за некое посно јадење е повеќе од добредојден. Така и овој рецепт за посна пченкарна проја која може...

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД РЕРНА: Ги правам често, брзо и евтино, ги...

Овие плескавици ни се многу вкусни иако се вегетаријански и не содржат трошка месо. Редовно ги правам во време на пост, а кога не...

ПОЛНО ТЕНЏЕРЕ ВКУСЕН РУЧЕК ЗА МАЛКУ ПАРИ: „Ова го правам веќе...

„Макароните приготвени на овој начин излегуваат многу вкусни, исто како да сте ги направиле со мелено месо. Ова посно јадење го правам веќе 10...

МАНАСТИРСКО ЈАДЕЊЕ ОД РЕРНА: Може да се направи посно или мрсно,...

„Здраво, денес со вас сакам да споделам еден рецепт на монахињите од манастирот Рукумија. Може да го подготвите во посна или мрсна варијанта, но...

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Измешајте вода, брашно и зеленчук и ќе...

За многумина можеби ова јадење е познато како посна „Попареница“ кое се приготвува за време на постите, зашто е исклучтелно здравно и вкусно, а...

ПОСНИ ПИЦА КОЦКИ: Вкусно – прсти да излижеш, ги јадеме и...

Овој посен рецепт толку многу ме воодушеви како со вкусот, така и со изгледот, што освен за време на постот, кај нас на трпеза...