Дома Тагови посни топчиња

Таг: посни топчиња

БРЗИНСКО, ВКУСНО, ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Посни солени топчиња, 6 различни од 1...

Вечната дилема за сите оние кои приготвуваат посна слава, е што да подготват, а тоа да биде ново и интересно, поразлично од минатогодишната трпеза....

ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: 4 вида бомбици од една смеса – без...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

Ако имате една банана, малку чоколадо и кекси, направете ги овие...

Посните чоко-банана топчиња се совршен десерт за секаква пригода, за секој дел од денот. Можете да ги послужите со кафе, чај, како закуска помеѓу...

Посни топчиња со јаболка без маргарин – со неодолив вкус, се...

Рецепт и видео презентација на “Да готвиме лесно” – Вкусни слатки без маргарин. Се прават само од неколку состојки, а добивате вкусни топчиња многу...

Посни бомбици од јаболка, едноставни, вкусни, брзопотезни

Фото и рецепт: Агица Ова се брзи и едноставни бомбици а многу вкусни, задолжителни на мојата новогодишна трпеза. Потребни состојки: 400 г шеќер 500 г изрендани, малку киселки...

Посно и евтино предјадење: 3 вида вкусни топчиња со различен вкус...

Ова е одличен рецепт за посно и евтино предјадење. Посните топчиња од компир изгледаат многу ефектно, а превкусни се. Потребни состојки: 1 кг компир, излупен и...

Посни жербо бомбици, најубавите празнични колачи, неодоливи, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и џем од кајсии со крцкав слој...

Посни бомбици од смокви – секогаш ги правам за слава, заслужено...

Фото и рецепт: Милица Овие превкусни бомбици задолжително ги правам за слава, бидејќи заслужено се едни од најдобрите ситни колачи. Потребни состојки: 500 г суви смокви 250 г...

Екстра брзи кокос бомбици со бело чоколадо и мелени бисквити –...

Фотографија и рецепт на Наталија. Овие бомбици се нешто екстра брзо и едноставно, од сосем едноставни состојки. Згодни за се слави, родендени и слични пригоди,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"